Executive Assistant

Jesteś Asystentką Zarządu. Do sekretariatu wchodzą goście, na których czeka Twój przełożony. Jaką formę powitania wybierasz:
Przedstaw sobie następujące osoby: Prezes Twojej firmy i Klient Waszej firmy – Prezes firmy X, który poprosił Cię o zapoznanie.
Przedstaw sobie następujące osoby: Prezes Twojej firmy i dziennikarz, któremu Prezes będzie udzielał wywiadu:
Wchodząc i wychodząc z widny:
W relacji Asystent Zarządu (kobieta) – Kierownik Działu IT (mężczyzna), kto inicjuje przejście na "Ty"?
Gdy podchodzi do Ciebie Prezes, żeby omówić przyjazd delegacji, które zachowanie jest właściwe:
Zostajesz poproszona do gabinetu prezesa, żeby omówić przebieg posiedzenia Zarządu. Czy w cudzym gabinecie możemy usiąść bez zaproszenia?
Czy wchodząc do gabinetu przełożonego zawsze pukamy do drzwi?
Wysyłając e-mail z raportem do Prezesa, Wiceprezesa i Dyrektorki ds PR, w jakiej kolejności wstawisz adresy e-mailowe?
W oficjalnej korespondencji pisemnej, gdy podpisują się dwie osoby Prezes i Wiceprezes, po której stronie (patrząc na pismo) powinien znaleźć się podpis Prezesa a po której Wiceprezesa (Europejski układ graficzny pisma).
Z której strony serwujemy gościom napoje?
Przygotowując salę konferencyjną do konferencji prasowej. Jak rozsadzisz gości przy stole prezydialnym? po której stronie Prezesa siądzie Wiceprezes, a po której Rzecznik Prasowy?
Organizując bufet, w którym wezmą udział klienci z Indii. Jakich dań zdecydowanie należy unikać?
Wymieniając się wizytówką z klientem z Arabii Saudyjskiej podajemy ją prawą dłonią lub obiema. Unikamy podawania wizytówki lewą dłonią.
Pakując prezent dla klienta z Chin, jakiego koloru wstążki powinniśmy zdecydowanie unikać?
Jeśli test nie był dla Ciebie oczywisty i chcesz więcej dowiedzieć się o zasadach etykiety biznesu, zapraszam na szkolenie Executive Assistant Protocol Program. Więcej na: www.eapp1.evenea.pl lub proszę o kontakt e-mailowy d.luczka@projektowniawizerunku.pl Jak oceniasz test? Tu każda odpowiedź jest właściwa 🙂